Press "Enter" to skip to content

Tworzenie zaplecza SEO na darmowych hostingach

Jednym ze sposobów na prowadzenie działań SEO jest linkowanie stron z prywatnych zaplecz. Niestety działając w sposób schematyczny, tworząc zaplecza na domenach i płatnych hostingach, jesteśmy skazani na koszta. Zaplecze SEO ma to do siebie, że jest to zbiór kilku, kilkudziesięciu lub nawet kilkuset stron. Zakładając liczbę np. 50 prywatnych stron, koszt samych domen .PL to 500zł (przy odnowieniu 2500zł), a do tego należy doliczyć koszta tworzenia portali oraz utrzymania hostingu. Jak zatem widać, przy większym zapleczu generujemy wysokie koszta.

Istnieje sposób aby te koszta zredukować i to znacząco. Jest nim budowanie stron na darmowych hostingach, jednak osobiście odradzam tworzenia zaplecza w domenie darmowego hostingu, czemu? Bo żywotność darmowych hostingów jest dość krótka a jeżeli nasze zaplecze zdobyło setki/tysiące linków a nagle znika, to również nasza praca przepada.

Kolejna sprawa, że bardzo często zaplecze zbytnio obciąża serwer i administratorzy hostingu po prostu usuwają nam konto i również nasza praca przepada.

Jednak jak już ktoś by się uparł – polecam darmowy hosting który ma możliwość podpięcia własnej domeny, wtedy robiąc częste kopie zapasowe, jesteśmy wstanie przepiąć domenę na inny serwer, wgrać backupa i niemal bez szkody wyjść z opresji.